آمادگی کانون پرورش فکری هرمزگان برای احداث شهر جهانی کودک

به گزارش وبلاگ جزیره، مدیر کل کانون هرمزگان در گفت و گو با خبرنگاران در بندرعباس، از خبر عزم و اراده دولت در ساخت چند شهر جهانی کودک در کلانشهرهای کشور و تحویل به کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان خبرداد و گفت: هرمزگان اعلام آمادگی می نماید تا یکی از این شهرها در این استان احداث گردد.

آمادگی کانون پرورش فکری هرمزگان برای احداث شهر جهانی کودک

پروین پشتکوهی اضافه نمود: کلانشهر بندرعباس با توجه به توسعه شهری، توسعه چشمگیر و افزایش جمعیت، شهرک های متفاوت در حاشیه آن بواسطه صنایع و بعلاوه ظرفیت مهاجرپذیری، قابلیت ایجاد شهر جهانی کودک دارد.

وی ادامه داد: بندرعباس به عنوان شهر دوستدار کودک با توجه به افزایش زادآوری و حضور گروه های کنشگر کودک، مؤسسه حامی بچه ها مبتلا به سرطان، نخستین مدرسه بچه ها کار، نخستین مدرسه بیمارستانی و نخستین مدرسه شعر کشور و مجتمع آفرینش مکان توریستی فرهنگی علمی می تواند نامزد اصلی ایجاد شهر کودک باشد.

مدیر کل کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان هرمزگان با اشاره به ظرفیت صنایع، بنادر و شرکت های بزرگ و بعلاوه جامعه خیرین گفت: مرزی بودن این استان، زرق و برق کشورهای عربی خلیج فارس و عوامل تهدیدآمیز هویت ملی بچه ها به ما می گوید که باید توجه ویژه و اساسی به بچه ها این استان داشته باشیم.

او بعلاوه در مورد درخواست گذر کودک از ابتدای تابستان در کمیسیون فرهنگی شورای شهر و ارائه طرح در صحن اصلی شورا گفت و اضافه نمود: ما آمادگی لازم برای هر رویداد بزرگی در زمینه کودک و نوجوان در هرمزگان را داریم.

پشتکوهی از مذاکره کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان هرمزگان با سازمان ها و نهادهای مهم استان اطلاع داد و گفت: هم اکنون در حال مکاتبه با استانداری هرمزگان، فرمانداری و شهرداری بندرعباس هستیم تا درخواست استان به صورت مکتوب و رسمی به دولت ارائه گردد.

وی بعلاوه ساخت و راه اندازی پردیس کانون و مراکز کانون در شهرستان های فاقد کانون (رودان، بشاگرد و پارسیان) را بسیار ضروری دانست و تاثیر آن را در آینده بچه ها و نوجوانان حائز اهمیت دانست.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران

به "آمادگی کانون پرورش فکری هرمزگان برای احداث شهر جهانی کودک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمادگی کانون پرورش فکری هرمزگان برای احداث شهر جهانی کودک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید