چگونگی اتصال هندزفری بی سیم به لپ تاپ؛ هر آنچه باید بدانید

به گزارش وبلاگ جزیره، استفاده از هندزفری های بی سیم، باعث شده تا حد زیادی از مسائل مربوط به هندزفری های سیمی رها شویم. پاره شدن یا گره خوردن سیم از جمله ساده ترین اتفاقاتی است که کاربران در حین استفاده از هندزفری های سیمی با آن روبرو هستند. اگر شما نیز از کاربران هندزفری های بی سیم هستید، با این مقاله از خبرنگاران مگ همراه باشید تا به شما نحوه اتصال هندزفری بی سیم به لپ تاپ و کامیپوتر را آموزش دهیم.

چگونگی اتصال هندزفری بی سیم به لپ تاپ؛ هر آنچه باید بدانید

اتصال هندزفری بی سیم به لپ تاپ و کامپیوتر

برای بسیاری از افراد اتصال هندزفری بی سیم به لپ تاپ کار سختی به نظر می رسد. اما در واقع این گونه نیست. برای ایجاد اتصال بلوتوثی بین هندزفری و لپ تاپ، پیش از هرکار آنالیز کنید که فاصله بین دو دستگاه بیشتر از 10 متر نباشد. در ادامه از شارژ بودن هر دو دستگاه مطمئن شوید. اگر از کاربران سیستم های ویندوزی هستید، برای اتصال هندزفری بی سیم به لپ تاپ مراحل زیر را پیش رو دارید:

ابتدا بلوتوث هر دو دستگاه را روشن کنید. برای روشن کردن بلوتوث سیستم، راهی مسیر Start > Settings > Bluetooth & devices شوید و زدن روی دکمه Bluetooth، بلوتوث را روشن کنید.

روش راحت تری نیز برای روشن کردن بلوتوث در سیستم با ویندوز به خصوص ویندوز 11 وجود دارد. به سمت راست تسک بار خود نگاه کنید، در کنار نماد شبکه (Network)، آیکون بلوتوث مشاهده می گردد. روی آن کلیک کنید تا بلوتوث روشن گردد. پس از روشن کردن بلوتوث هندزفری خود، باید بتوانید نام آن را در بخش Bluetooth & other devices مشاهده کنید.

با کلیک روی این گزینه، دو دستگاه را بهم متصل کنید. به این ترتیب اگر بلوتوث دو دستگاه روشن باشد و در محدوده شناسایی هم قرار داشته باشند به راحتی بهم متصل خواهند شد.

نحوه اتصال هندزفری بی سیم به مک بوک

در ابتدا به نحوه اتصال هندزفری بی سیم به لپ تاپ مک می پردازیم. از روشن و قابل شناسایی بودن بلوتوث دستگاه خود مطمئن شوید. در مک بوک خود به مسیر Apple menu > System Preferences بروید و در ادامه روی آیکون بلوتوث کلیک کنید.

از فهرست دستگاه ها، نام هندزفری خود را انتخاب کنید. احتمالا از شما درخواست می گردد برای برقراری ارتباط، کد امنیتی را وارد و سپس Accept کنید.

اتصال هندزفری به مک بوک فقط یکبار صورت می گیرد و تا زمانی که اتصال را حذف نکنید، کماکان برقرار خواهد بود. یکی دیگر از روش های اتصال دستگاه نو به بلوتوث در لپ تاپ کلیک روی آیکون بلوتوث در بخش Control Center در نوار منو و در نهایت انتخاب دستگاه مورد نظر است.

سخن پایانی

در این مقاله به روش اتصال هندزفری بی سیم به لپ تاپ و کامپیوترهای ویندوزی و بعلاوه مک بوک پرداختیم. امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد. خواهشمند است نظرات و تجربیات خود در استفاده از این روش ها را با ما و سایر کاربران وبلاگ جزیره مگ به وسیله کامنت به اشتراک بگذارید.

منبع: وبلاگ جزیره مگ

منبع: دیجیکالا مگ

به "چگونگی اتصال هندزفری بی سیم به لپ تاپ؛ هر آنچه باید بدانید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونگی اتصال هندزفری بی سیم به لپ تاپ؛ هر آنچه باید بدانید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید