برترین بازی های ترسناک نینتندو سوییچبرترین بازی های ترسناک نینتندو سوییچ

به گزارش وبلاگ جزیره، به عنوان یک کنسول دوگانهٔ خانگی و قابل حمل، نینتندو سوئیچ به شما اجازه می دهد در هر زمان و مکانی بازی کنید. با اینکه بیشتر افراد از سوئیچ خود در منزل یا هنگام استفاده از وسایل حمل ونقل عمومی استفاده می نمایند شما بااین وجود می توانید کنسولتان را به یک خانهٔ وحشت، فاضلاب های دِری، قبرستان حیوانات در لودلو و غیره ببرید. ازاین رو ما برترین بازی های ترسناک نینتندو سوئیچ را در این مقاله گردآوری نموده ایم.

برترین بازی های ترسناک نینتندو سوییچبرترین بازی های ترسناک نینتندو سوییچ

برترین بازی های ترسناک نینتندو سوییچ

Amnesia: Collection

استودیو توسعه دهنده: Frictional Games

ناشر: Frictional Games

سال انتشار برای سوییچ: 2019

فهرست را با مجموعه ای عالی شروع می کنیم. Amnesia: Collection تعدادی از برترین و دلخراش ترین بازی های وحشت که به این ژانر شکل بخشیدند را در خود دارد. The Dark Descent، بستهٔ الحاقی Justine و دنبالهٔ آن A Machine for Pig همگی در این کلکسیون وجود دارند و از نظر گرافیکی تقویت نیز شده اند. سه گانه معیار سنجش داستان سرایی در بازی های ترسناک این عصر، این بازی ها هنوز هم قادرند مو بر تنتان سیخ نمایند.

Carrion

استودیو توسعه دهنده: Phobia Game Studio

ناشر: Devolver Digital

سال انتشار برای سوییچ: 2020

Carrion مسیری برعکس جنون هیولایی معمول را پیش می گیرد زیرا در اینجا این شمایید که در کنترل آزمایش وحشتناکی که از کنترل خارج شده هستید. با اینکه تکان دادن شاخک های مخوف و دیگر اندام ها در یک مرحله بدون هیچ نگرانی واقعاً لذت بخش است مشاهدهٔ اعمال این موجود نگران نماینده است. حتی گرافیک های ازمدافتاده بازی نمی تواند ماهیت آزاردهندهٔ این سلاح بیولوژیکی را پنهان کند وقتی قربانیان او پیش از تکه تکه شدن فریادهایی دلخراش می کشند و طراحی صدای فوق العاده بازی با پیشروی در هر مرحله لرزه بر اندامتان می اندازد.

Darkest Dungeon

استودیو توسعه دهنده: Red Hook Studios

ناشر: Red Hook Studios

سال انتشار برای سوییچ: 2016

هر چقدر هم که پوست اعضای تیمتان کلفت باشد پایین رفتن در یک سیاه چال تاریک و عمیق و نجات پیداکردن از آن زخم های روانی مختلفی برجای می گذارد. Darkest Dungeon با ترکیب جلوه های بصری کابوس وار با شخصیت هایی که هنوز چیزهای وحشتناکی را که در سایه ها دیده اند را فراموش ننموده اند حس و حال چنین سفری را به شکلی بی نقص به نمایش می کشد. به دردناکی که این سقوط فکری و روانی است، بازی به لطف وجود گزینه استفاده از صفحهٔ لمسی سوئیچ به شکلی فوق العاده بر روی این کنسول اجرا می گردد.

Darkwood

استودیو توسعه دهنده: Acid Wizard Studio

ناشر: Acid Wizard Studio

سال انتشار برای سوییچ: 2019

مغشوش یکی از واژه هایی است که می گردد برای توصیف Darkwood از آن استفاده کرد. بازی شما را به جنگلی از هیولاهای کابوس وار می فرستد، اتمسفری که با حس شومی که از آن می چکد شما را خفه می نماید و داستانی که دقیقاً می داند چقدر اطلاعات را باید از شما پنهان نگه دارد. کلکسیونی از اسرار هولناک و طراحی هنری خفه نماینده ای که مو بر تنتان سیخ می نماید. این بازی موحش می داند از موضوعاتش حالتان به هم می خورد و درعین حال از اعتیادتان به اتمسفر حیرت انگیزش خبر دارد.

Detention

استودیو توسعه دهنده: Red Candle Games

ناشر: Red Candle Games

سال انتشار برای سوییچ: 2018

هیولاهایی که فکر انسان می تواند خلق کند می توانند خیلی ترسناک باشند اما هیچ چیز به مقدارٔ هیولاهایی که در جامعهٔ پرسه می زنند ترسناک نیست. Detention از این ایده الهام می گیرد و از بحران سیاسی که در دهه 60 میلادی در تایوان رخ داد بهره می گیرد تا داستانی شگفت انگیز را روایت کند. با تنش فزاینده ای که با حرکت در اتمسفر بازی حس می گردد، ماهیت آزاردهنده داستان با اضافه شدن صداهای رعب انگیزی که باعث می شوند قوهٔ تخیلتان جاهای خالی را پر کند تقویت می گردد.

Dying Light

استودیو توسعه دهنده: Techland

ناشر: Warner Bros. Interactive Entertainment

سال انتشار برای سوییچ: 2015

بازی تحسین شدهٔ آخرالزمان زامبی Techland در ظاهر ساده به نظر می رسد خصوصاً در شروع کار وقتی با پارکور از روی تودهٔ زامبی ها در طول روز جهش نموده و در دنیا بازی گشت وگذار می کنید اما با غروب خورشید بازی تازه شروع می گردد. افراد آلوده شده متخاصم تری سروکله شان پیدا می گردد و هر دویدن بین مکان های امن به تلاشی مستأصل برای مبارزه و بقا تبدیل می گردد. Dying Light از ابتدا تا انتها یک سندباکس دلهره آور است که پر از محتویات هیجان انگیز است.

Inside

استودیو توسعه دهنده: Playdead

ناشر: Playdead

سال انتشار برای سوییچ: 2018

شما انتظار دارید هر بازی از سازندگان Limbo مشعل آن ماجراجویی دلخراش را زنده نگه دارد و سازندگان Playdead نیز ما را با بازی Inside سال 2018 نامید نکردند. Inside یک بازی معمایی سکوبازی است که به سرعت اتمسفر تاریکش را نشان می دهد و مقدار غافلگیرنماینده ای از محتویات ترسناک را در چهارچوب باریک خود جای داده است. هیولاها در اشکال و فرم های مختلف در این بازی دیده می شوند و با صفحهٔ OLED مدل نو سوئیچ که کنتراست عالی دارد طراحی سیاه و سفید Inside مانند الماس می درخشد.

Layers of Fear: Legacy

استودیو توسعه دهنده: Bloober Team

ناشر: Aspyr

سال انتشار برای سوییچ: 2018

شاید بتوان گفت یکی از اولین بازی های ترسناکی که از همه نظر برای سوئیچ ساخته شده بود. بازی Layers of Fear: Legacy در زمان عرضه بر روی دیگر پلتفرم ها و سپس آپدیت شدن برای سخت افزار سوئیچ به خوبی توانست حس تعلیق بازی را به نمایش بگذارد. در این بازی شما یک هنرمند رنج کشیده را در کابوس های مختلف نقش بسته بر روی بومی غنی و با جزئیات از وحشت و ترس راهنمایی می کنید. تفحص نقاشی که شاهد فروپاشی دنیا در مقابل خود است در این نسخه از بازی به همراه بستهٔ الحاقی آن که به روانی هرچه تمام تر بر روی سوئیچ اجرا می گردد کاملاً ارزش خریداری و تجربه را دارد.

Limbo

استودیو توسعه دهنده: Playdead

ناشر: Playdead

سال انتشار برای سوییچ: 2018

همان طور که پیش ازاین به آن اشاره شده، Limbo بازی بود که سازندگان Playdead را به معروفیت رساند. طراحی هنری مونو کروماتیک بازی و اتمسفر اضطراب آور بازی شما را مجاب می کرد اتفاق بدی قرار است رخ دهد و بااین حال شما نمی توانستید از ادامه بازی دست بکشید. شاید مرگ در قالب یک پرش بی موقع به سراغتان می آمد و یا شاید به وسیله عنکبوت غول آسایی که گرسنهٔ گوشتتان بود تکه پاره می شدید و یا شاید قربانی انواع و اقسام مرگ هایی که در طول راه قرار گرفته بودند می شدید.

Luigis Mansion 3

استودیو توسعه دهنده: Next Level Games

ناشر: Nintendo

سال انتشار برای سوییچ: 2019

نمی توان Luigis Mansion 3 را ترسناک ترین بازی فهرست خطاب کرد اما بازگشت لوئیجی به مکان های وحشت برترین نوع بازی ترسناک برای اعضای کم سن وسال تر خانواده است. این بازی برای هر گروه سنی دیگری سرگرم نماینده خواهد بود و فعالیت های گروهی، گوئیجی دوست داشتنی قابل بازی و بخش های ترسناک قابل قبولی برای بازیکنان جوان تر دارد.

Observer

استودیو توسعه دهنده: Bloober Team

ناشر: Aspyr

سال انتشار برای سوییچ: 2017

بازی سایبر پانکی Bloober Team شاید حال و هوایی شبیه بلید رانر ریدلی اسکات داشته باشد اما در زیر این لایه از الهام پذیری یک بازی معمایی از نظر روانی سنگین وجود دارد که منتظر شماست. Observer دارای طراحی هنری غنی و مسحورنماینده، وحشت فیزیکی و بدنی هولناک و استفاده هوشمندانه از تکنولوژی لرزش است تا شما را دقیقاً موقعی که فکر می کنید همه چیز امن وامان است از خلسه بیرون بیاورد.

Oxenfree

استودیو توسعه دهنده: Night School Studio

ناشر: Night School Studio

سال انتشار برای سوییچ: 2016

یک بازی هیجانی مملو از تعلیق که شما را با شخصیت های ملموسش به خود جذب می نماید. مدت زیادی طول نمی کشد تا متوجه شوید چیزی در Oxenfree درست سر جایش نیست. در این موقع است که بازی تله اش را پهن می نماید و وارد قلمروی شرورانه ای می گردد که یک بار تجربه اش کافی نیست. بازی را حتماً باید یک بار دیگر بازی کنید تا تصویر کلی داستان دستتان بیاید.

Outlast 2

استودیو توسعه دهنده: Red Barrels

ناشر: Red Barrels

سال انتشار برای سوییچ: 2017

بسیاری از بازی های حاضر در این فهرست می توانند با وحشت های روانی که در خود دارند خواب را از چشمان شما بگیرند اما Outlast از مکتب قدیمی تری از وحشت نشئت می گیرد. دنباله ای برای بازی اورجینال تحسین شده به وسیله بازیکنان و منتقدان، Outlast 2 موضوعاتش را با اضافه کردن طراحی مراحل فوق العاده، هیولاهایی به واقع ترسناک و نبرد میان فرقه ها که تنها ثمرهٔ آن قربانیان بیشتر و بیشتر است تقویت می نماید.

Resident Evil 4

استودیو توسعه دهنده: Capcom

ناشر: Capcom

سال انتشار برای سوییچ: 2019

یک شاهکار واقعی در تفریح بدنهاد، Resident Evil 4 یکی از برترین عناوین تاریخ فرنچایز است. بازی ای که وحشت را با اکشن تنش زا متعادل نموده است. تقابل با سلاح های بیولوژیکی کمپانی آمبرلا در راکون سیتی به مقدار کافی ترسناک بود اما وقتی برای اولین بار به سر یک گانادو تیر می زنید و موجود شاخکی هولناکی که از بدن او بیرون می زند را می بینید باگذشت تمامی این سال ها هنوز هم رعب برانگیز است. بازی اما فقط به همین راضی نمی گردد. مأموریت لیان کندی او را به مقابله با غول های اره برقی به دست، سگ های آلوده شده و نویستادورهایی مجبور می نماید که می توانند خواب را از چشمان هرکسی بربایند. شکست در متوقف کردن این موجودات برای شما به معنای تماشای سرنوشت هولناکی است که در انتظار قهرمان رزیدنت اویل 4 واقع شده است.

Stories Untold

استودیو توسعه دهنده: No Code

ناشر: Devolver Digital

سال انتشار برای سوییچ: 2019

همراه با سروصدای تکنولوژی قدیمی، Stories Untold یک شاهکار در ژانر تعلیق است که با وجود نو بودنش بر روی سوئیچ اثرگذاری بالایی داشته است. آنچه که بازی را ترسناک می نماید نحوهٔ تمرکز آن بر روی نوستالژی است و نشان دادن اینکه این خاطرات گرم و دوست داشتنی گذشته موجوداتی خطرناک و شرور هستند که فکرمان ریشه دوانده اند. در طول کلکسیونی از داستان هایی که به خوبی در The Outer Limits جای می گیرند، Stories Untold بامهارت هرچه تمام تر نشان می دهد چطور یک داستان خوب ترسناک می تواند به یادماندنی گردد.

منبع: Gamespot

منبع: دیجیکالا مگ

به "برترین بازی های ترسناک نینتندو سوییچبرترین بازی های ترسناک نینتندو سوییچ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برترین بازی های ترسناک نینتندو سوییچبرترین بازی های ترسناک نینتندو سوییچ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید