5 مقصد گردشگری در شمال غرب کشور همراه با نشانی

به گزارش وبلاگ جزیره، یکی از اولین اقداماتی که لازمه داشتن یک سفر خوب، در مرحله اول انتخاب مقصدی مجذوب نماینده و رویایی است. ایران، با طبیعت های متنوع، فوق العاده و گاها بکری که دارد، انواع مقاصد گردشگری را در اختیار مسافران قرار داده و دست مسافران را در انتخاب باز گذاشته است. در نواحی شمال غربی کشور نیز به علت وجود تنوع زیستی بالا مسافران با علاقه مندی های متفاوت را به وجد می أورد. کوهستان های سرسبز و منظره ها آرامش بخش نواحی شمال غربی کشور مسافران را از هیاهو و شلوغی شهری دور و آن ها را به سوی طبیعت و آرامش جذب می نمایند.

5 مقصد گردشگری در شمال غرب کشور همراه با نشانی

در این گزارش، پنج مقصد طبیعی زیبا در منطقه شمال غرب همراه با آدرس هایشان به شما معرفی می شوند.

1-دریاچه سبلان

دریاچه سبلان که در میان منظره ها زیبای ویلا دره واقع شده است به عنوان گواهی بر زیبایی طبیعی این منطقه است. این دریاچه آرام که در بالای کوه مرتفع سبلان واقع شده است، با آب های کریستالی و محیطی شگفت انگیز، بازدیدنمایندگان را مجذوب خود می نماید. افسانه ها حاکی از آن است که آرامگاه زرتشت در نزدیکی آن واقع شده است که بر عرفان این منطقه افزوده است.

یکی از ویژگی های برجسته دریاچه سبلان قله آتشفشانی است که منظره آن را زینت می دهد و پس زمینه ای چشمگیر در برابر آب های نیلگون ایجاد می نماید. دریاچه سبلان که به دریاچه ساوالان نیز معروف است، در تمام سال یخ زده به جز تابستان، به عنوان یکی از شگفت انگیزترین شگفتی های طبیعی ایران شناخته می گردد.

آدرس: شمال غرب ایران ویلا دره

2-آب گرم سرعین

آب های گرم سرعین در فاصله 33 کیلومتری اردبیل که همواره آب و هوای خنک و خاص خودش را دارد واقع شده است. این شهرستان استخرهای آب گرم طبیعی معروفی دارد که می توان در یک صبح دل انگیز تنی به آب زده و به بدنتان استراحتی بدهید و لذت آب تنی در یک آب گرم طبیعی را به خود هدیه دهید. بعضی از این استخرها شیفت های جداگانه برای اقایان و بانوان دارد پس نگران آن نباشید که وقتتان را بگیرد.

آدرس: شمال غرب ایران، جاده اردبیل-سرعین

3-گذرگاه حیران

گردنه حیران که در امتداد جاده گردشگری آستارا - اردبیل واقع شده است به عنوان شاهدی بر عظمت طبیعی ایران است. این گذرگاه خوش منظره که بهشت آسیا نام دارد، منظره ها خیره نماینده ای از رودخانه باشکوه ارس و منظره ها سرسبز اطراف را ارائه می دهد. جنگل های سرسبز و رودخانه پر پیچ وخم که در هاله ای از مه احاطه شده اند، تابلویی زیبا را ایجاد می نمایند که مسافران را مسحور خود می نماید.

گذرگاه حیران که به خاطر زیبایی بکر خود معروفیت دارد، نگاهی اجمالی به منظره ها بکر شمال غربی ایران دارد و بازدیدنمایندگان را شگفت زده از شکوه طبیعی خود می نماید.

آدرس: شمال غرب ایران جاده گردشگری آستارا - اردبیل

4-دریاچه مارمیشو

دریاچه مارمیشو که در 45 کیلومتری غرب شهر ارومیه در استان آذربایجان غربی واقع شده است، با زیبایی آرام و زیست بوم سرزنده خود مسافران را به خود جذب می نماید. این گوهر لاجوردی با وسعت 5 هکتار سرچشمه پرآب ترین رودخانه منطقه نازل و چای است. دریاچه مارمیشو که به وسیله پوشش گیاهی سرسبز و کوه های زیبا احاطه شده است به عنوان پناهگاهی برای گیاهان و جانوران متنوع عمل می نماید و آن را به زیستگاهی ایده آل برای علاقه مندان به حیات وحش و عکاسان طبیعت تبدیل می نماید. آبشار فصلی مارمیشو که از صخره های اطراف آبشار می گیرد، به جذابیت این واحه آرام می افزاید.

آدرس: شمال غرب ایران، استان آذربایجان غربی

5-خانه تابستانی سوباتان

خانه تابستانی سوباتان که در ارتفاع 1800 تا 1900 متری از سطح دریا واقع شده است، پناهگاهی از گرمای شدید تابستان ارائه می دهد. این مقصد گردشگری بکر که در مجاورت شهر لیسار و در نزدیکی شهر کوشش واقع شده است، دارای آب وهوای باطراوت در تمام طول سال است. خانه تابستانی سوباتان که با علفزارهای سرسبز، آبشارهای آبشاری و منظره ها زیبا تزیین شده است، با شکوه طبیعیش بازدیدنمایندگان را مجذوب خود می نماید. از دشت شقایق ها گرفته تا آبشار ورزان و دریاچه نئور، همگی خلوتگاه شگفت انگیزی را ارائه نموده که جذابیت این منطقه را دو چندان می نمایند.

آدرس: شمال غرب ایران، نزدیک شهر تالش، شهر لیسار

منبع: همگردی

به "5 مقصد گردشگری در شمال غرب کشور همراه با نشانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 مقصد گردشگری در شمال غرب کشور همراه با نشانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید