خانه ای که از آسمان سقوط کرد!

به گزارش وبلاگ جزیره، سال 2014 بود و دوسالانه هنر آدلاید در استرالیا که یک هنرمند اهل این کشور اثری خلق کرد و بسیاری را به شگفتی وا داشت؛ خانه ای که از آسمان سقوط نموده بود!

خانه ای که از آسمان سقوط کرد!

یان استرنج از هنرمندان شناخته شده استرالیا، عنوان چیدمان خود را Landed گذاشته بود و آن را برای دوسالانه هنر استرالیا آدلاید در سال 2014 رونمایی کرد. این اثر، بازسازی خانه ای در حومه استرالیا در دهه 1920 بود که در حیاط گالری هنر استرالیای جنوبی نهاده شد.

خانه تماماً سیاه بود و به نظر می رسید که از آسمان سقوط و خود را در حیاط گالری جاسازی نموده است.

معماری این خانه که بازسازی خانه دوران کودکی استرنج بود، نمونه ای از خانه های متعددی است که در استرالیایی و در اوایل دهه 1900 ساخته شدند. این اثر تا حدی برای تضاد معماری نئوکلاسیک موزه با معماری حومه ای استرالیا در دهه 1920 طراحی شد. این اثر بعلاوه اشاره ای مستقیم و طنزآمیز به جادوگر OZ و ظهور ناگهانی فرهنگ غربی در استرالیا داشت.

استرنج دو سال قبل نیز پروژه قابل توجه دیگری را در شهر سیدنی رونمایی کرد. تقاطع نوری عنوان پروژه هنری ـ شهری این هنرمند استرالیایی بود که پیروز شد نمای فرسوده ساختمان ویکتوریایی قرن نوزدهم را با نصب هنرمندانه ال ای دی ها و ایجاد خطوط پرسپکتیو نوری، همانند گوشواره هایی تزیینی به یک اثر هنری ویژه و در معرض توجه تغییر و سامان دهد. ضمن آنکه این خطوط با خلق چشم اندازی انتزاعی، بیانگر تاثیر شگفت انگیز بینش هنری بر معماری، منظره ها و محیط شهری می باشد.

منبع: ایسنا

منبع: فرارو

به "خانه ای که از آسمان سقوط کرد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خانه ای که از آسمان سقوط کرد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید