امشب حسن یزدانی باید لیونل مسی باشد

به گزارش وبلاگ جزیره، امشب (یکشنبه) حدود ساعت 21 میلیون ها بیننده در سراسر دنیا نظاره گر 6 دقیقه فینال هیجان انگیز در وزن 86 کیلوگرم کشتی آزاد دنیا بین حسن یزدانی و دیوید تیلور هستند. مبارزه این دو کشتی گیر که به یک نبرد سنتی در دنیا کشتی تبدیل شده و اتحادیه دنیای کشتی نیز اهمیت زیادی برای آن قائل است، برای بار ششم اتفاق خواهد افتاد.

امشب حسن یزدانی باید لیونل مسی باشد

با قرار گرفتن حسن یزدانی و دیوید تیلور در دو سمت جدول، هیچ کس انتظار اتفاق غیرمنتظره ای را در این وزن نمی کشید و بازهم همانند سال های قبلی این دو فوق ستاره کشتی دنیا مسیر خود را به راحتی تا فینال طی کردند.

در این میان سوال های زیادی در مورد شرایط دیوید تیلور وجود داشت. او که بعد از قهرمانی سال گذشته در همین بلگراد در مسابقات بین المللی روی تشک نرفته بود و فقط یک بار در انتخابی تیم ملی کشتی آمریکا مبارزه نموده بود، تمریناتش را خیلی خوب سپری نموده و آماده تر از همواره به نظر می رسد. جادوگر آمریکایی برای شکست 4 کشتی گیری که در مسیر فینال قرار داشتند، به دردسر زیادی نیفتاد و حتی دو مبارزه را هم با ضربه فنی رقبا به انتها رساند.

از سوی دیگر حسن یزدانی هم مثل حریف همیشگی خود به جز ملاقات یک چهارم نهایی برابر کشتی گیر سن مارینویی، توانست بقیه نبرد ها را قبل از وقت قانونی به اتمام برساند و خودش را برای فینال هیجان انگیز یکشنبه شب آماده کند. البته که در سبک کشتی حسن یزدانی تغییر خاصی دیده نمی شد، اما به نظر می رسد او برنامه اصلی خود را از ابتدا بر روی رویارویی با تیلور گذاشته است.

آمادگی فوق العاده تیلور که باعث شده در کمتر از 10 دقیقه در مجموع 4 کشتی خود به پیروزی برسد و فینالیست گردد، فقط این را می طلبد که حسن یزدانی با نقشه ای متفاوت نسبت به سال های قبلی برابر او ایستادگی نموده و در واقع حریف خود را سورپرایز کند.

بولدوزر ایرانی هم که از نظر بدنی آماده تر از سال گذشته به نظر می رسد به چیزی جز مدال طلا و گرفتن انتقام شکست سال گذشته فکر نمی کند. او به همراه پژمان درستکار و دیگر همکارانش در کادرفنی احتمالا امشب و فردا به خوبی کشتی های روز اول تیلور را بار دیگر بررسی می نمایند و آخرین نقشه ها را برای شکست این فوق ستاره آمریکایی مرور خواهند کرد.

در ادامه مرور کوتاهی بر عملکرد دو فینالیست وزن 86 کیلوگرم در مرحله مقدماتی مسابقات دنیای 2023 می کنیم:

یک شانزدهم نهایی:

حسن یزدانی 8 - 2 جایدن لاورنس از استرالیا (ضربه فنی) - 3:43 دقیقه

دیوید تیلور 2 - 0 صوفیانه پادی از مراکش (ضربه فنی) - 14 ثانیه

یک هشتم نهایی:

حسن یزدانی 11 - 0 بات اردن بیامباسورین از مغلوستان - 2:38 دقیقه

دیوید تیلور 10 - 0 بنجامین گریل از اتریش - 39 ثانیه

یک چهارم نهایی:

حسن یزدانی 7 - 2 ناظم امینه از سن مارینو - 6 دقیقه

دیوید تیلور 12 - 2 ماگومد شاریپوف از بحرین - 4:05 دقیقه

نیمه نهایی:

حسن یزدانی 10 - 0 جاورایل شاپیف از ازبکستان - 4:04 دقیقه

دیوید تیلور 7 - 0 عظمت دولتبیکوف از قزاقستان (ضربه فنی) - 4:36 دقیقه

حسن یزدانی

مجموع امتیازات کسب شده: 36 امتیاز

تعداد ضربه فنی: یک کشتی

مجموع امتیازات از دست رفته: 4 امتیاز

زمان مجموع مبارزه ها تا فینال: 16:25 دقیقه

دیوید تیلور

مجموع امتیازات کسب شده: 31 امتیاز

تعداد ضربه فنی: دو کشتی

مجموع امتیازات از دست رفته: 2 امتیاز

زمان مجموع مبارزه ها تا فینال: 9:34 دقیقه

منبع: ورزش سه

منبع: فرارو

به "امشب حسن یزدانی باید لیونل مسی باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امشب حسن یزدانی باید لیونل مسی باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید