در سفر به جاده چالوس کجا غذا بخوریم؟

به گزارش وبلاگ جزیره، جاده چالوس یکی از زیباترین و معروف ترین مسیرهای گردشگری ایران است که با برخورداری از چشم انداز ها زیبا و آب و هوای مطبوع همواره گردشگران را حتی برای سفرهای یک روزه به سوی خود جذب می کند. در این مسیر رستوران های متنوعی و متعددی نیز وجود دارد که به ویژه غذاهای محلی را به خوبی طبخ و سرو می کنند.

در سفر به جاده چالوس کجا غذا بخوریم؟

این گزارش 7 رستوران پرطرفدار جاده چالوس را معرفی می کند.

1- خاطره بازی با سینما در رستوران همسفر

رستوران همسفر از رستوران های قدیمی جاده چالوس است. جذابیت این رستوران برای خیلی از مسافران به حس نوستالژیک آن و یادآوری فیلم همسفر برمی شود که سکانس هایی از آن در این رستوران فیلم برداری شده است.

برای صرف غذا می توانید بین فضای سربسته سالن و فضای باز تراس کنار رودخانه را انتخاب کنید. در منوی این رستوران انواع کباب و غذاهای محلی شمالی به چشم می خورد.

آدرس: جاده چالوس، بعد از مرزن آباد، دزین

2- تماشای منظره سد کرج از رستوران ساحل

وجه تمایز رستوران ساحل از دیگر رستوران های مشهور و محبوب جاده چالوس، مشرف بودنش به منظره سد کرج است. در این رستوران می توانید صبحانه، ناهار و شام را در پشت دیوارهایی شیشه ای که به منظره سد اشراف دارند سرو کنید.

منوی این رستوران شامل انواع غذاهای ایرانی، کباب ها و ماهی است.

آدرس: کیلومتر 26 جاده کرج چالوس، بعد ار پلیس راه، کنار سد کرج

3- بهترین آبگوشت جاده چالوس در دیزی سرای هیمه

منوی این رستوران بسیار محدود است و فقط دیزی یک نفره و دونفره را شامل می شود. اما این دیزی به قدری در بین مسافران محبوبیت دارد که در بین رستوران های پرشمار این جاده با منوهای متنوع تر، به سراغ دیزی سرای هیمه بیایید. این دیزی سرا در کنار چند رستوران معروف دیگر قرار گرفته است و مثل اغلب رستوران های این جاده مجاور رودخانه چالوس است.

آدرس: کیلومتر 12 جاده چالوس

4- آشکده کندوان

بعد از تونل کندوان چند آش کده در کنار هم قرار گرفته اند که معروف ترین آن ها آشکده کندوان است. دلیل افزایش تعداد این آش فروشی ها استقبال بالا از صرف آش در جاده چالوس به ویژه در هوای خنک است. در منوی این رستوران به جز انواع آش، حلیم، عدسی و میرزا قاسمی هم دیده می شود.

آدرس: کیلومتر 75 جاده چالوس، جنب تونل کندوان

5- رستوران تیروژ

در سرتاسر جاده چالوس، رستوران هایی هستید که انواع غذاهای ایرانی و محلی را در منوی خود دارند، اما رستوران تیروژ غذاهای ایرانی و فرنگی را در کنار هم سرو می کند. معروف ترین غذای این رستوران پاستا است. این رستوران که به نام سرآشپزش حم تیروژ نام گذاری شده، از رستوران های گران جاده چالوس محسوب می شود.

آلاچیق های چیده شده در فضای باز در کنار رودخانه چالوس، سالن VIP و سالن فرانسوی، از دیگر ویژگی های این رستوران پرطرفدار جاده چالوس هستند.

آدرس: کیلومتر 6 جاده چالوس روستای سرودار

6- رستوران دونا، غذای خوب با قیمت پایین

رستوران دونا همان چیزی است که از یک رستوران بین راهی در فکر دارید؛ فضای معمولی، منوی ساده و قیمت مناسب.

در این رستوران از صبحانه تا شام سرو می شود و در منو، انواع غذای ایرانی و کباب به چشم می خورد. غذاهای معروف این رستوران باقالی پلو با گوشت گردن و ماهی قزل آلا هستند.

آدرس: کیلومتر 75 جاده چالوس

7- غذاهای محلی شمال در رستوران آبی

بعد از تونل کندوان، در منطقه سیاه بیشه رستوران آبی با آلاچیق آبی رنگ خودنمایی می کند. این رستوران، به خاطر اشراف به منظره کوهستان و همچنین سرو غذاهای شمالی در بین مسافران محبوب است. در رستوران آبی امکان صرف صبحانه نیز وجود دارد.

آدرس: چالوس، بعد از تونل کندوان، سیاه بیشه

منبع: همگردی

به "در سفر به جاده چالوس کجا غذا بخوریم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در سفر به جاده چالوس کجا غذا بخوریم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید