خلاصه بازی آلمان 1 ، 2 ژاپن؛ شگفتی سازی سامورایی ها

به گزارش وبلاگ جزیره، در نخستین دیدار از گروه E جام جهانی 2022 قطر، ورزشگاه بین المللی الخلیفه میزبان دیدار تیم های آلمان و ژاپن بود که این بازی را سامورایی ها با نتیجه 2-1 بردند.

خلاصه بازی آلمان 1 ، 2 ژاپن؛ شگفتی سازی سامورایی ها

در دقیقه 8 ژاپن پس از لو دادن توپ از طریق ایلکای گوندوغان در نهایت از طریق دایزن مائدا به گل رسید، اما این بازیکن در آفساید قرار داشت. آلمان در نیمه نخست نبض بازی را به دست گرفت و کاملاً سوار بر بازی بود. تا این که در دقیقه 33 خطای پنالتی روی دیوید رائوم را ایلکای گوندوغان تبدیل به گل نخست ژرمن ها کرد. در آخرین دقیقه نیمه اول هم بعد از چند ضربه پیاپی کای هاورتس گل دوم آلمان را زد که البته VAR این گل را به دلیل حضور هاورتس در موقعیت آفساید رد کرد.

در نیمه دوم هم شاگردان فلیک سوار بر بازی بودند و ژاپن چشم به ضدحملات داشت. دقیقه 60 گوندوغان می توانست گل دوم خودش و تیمش را بزند اما شوت زمینی او به تیر دروازه برخورد کرد. آلمان در ادامه موقعیت های دیگری هم داشت که درخشش شوئیچی گوندا سنگربان سامورایی ها مانع از افزایش فاصله شد. دقیقه 73 مانوئل نویر خودی نشان داد و ضربه عالی تاکوما آسانو را از فاصله نزدیک مهار کرد. اما دروازه ژرمن ها در دقیقه 75 پایان فرو ریخت. ژاپن که فشار را افزایش داده بود از طریق ریتسو دوان بازی را به تساوی کشاند. دومین گل را تاکوما آسانو زد. فرار سریع ستاره ژاپنی ها در دقیقه 83 سامورایی ها را به گل رجحان رساند و آلمانی ها را در شوک فرو برد.

حملات همه جانبه آلمان در دقایق پایانی نتیجه نداد تا شگفتی دیگری در جام جهانی بیست ودوم رقم بخورد. آلمان در حالی به ژاپن باخت که آخرین بازی جام جهانی را هم به کره جنوبی باخته بود و پیش از آن در جام جهانی مقابل تیم های آسیایی شکست نخورده بود.

منبع: فرارو

به "خلاصه بازی آلمان 1 ، 2 ژاپن؛ شگفتی سازی سامورایی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خلاصه بازی آلمان 1 ، 2 ژاپن؛ شگفتی سازی سامورایی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید