تور خانوادگی به سواحل جنوب؛ چند؟

به گزارش وبلاگ جزیره، آذر و زمستان فصل سفر به مناطقی مانند سواحل و جزایر جنوبی و کویرهای ایران است. از همین روست که آژانس های گردشگری تورهایی را به این مقاصد تعریف نموده اند. با این حال نگاهی به بعضی از این تورها نشان می دهد یک خانوار سه نفره برای سفر به جنوب باید بیش از 30 میلیون تومان هزینه کند که در شرایط مالی فعلی برای بسیاری از خانواده امکان پذیر نیست. بنابراین آن ها ناچارند از خیر رفتن با تورهای باکیفیت و استاندارد بگذرند و سراغ تورهای غیرمجاز مقرون به صرفه بی کیفیت بروند که در آنها اصول ایمنی و ... کمتر رعایت می گردد.

تور خانوادگی به سواحل جنوب؛ چند؟

به گزارش وبلاگ جزیره، به نقل از روزنامه دنیای اقتصاد نمونه تورهای تعریف شده به جنوب نوار ساحلی پارسیان است. این تور برای سه روز بدون هزینه پرواز برای هر نفر 4میلیون و 250 هزار تومان است و در آن برنامه هایی مانند گشت زنی در ساحل تالار غار آبی بنود، بازدید از پنجره خلیج فارس یعنی تبن، تماشا از شهر پارسیان و روستای زیارت، گشت زنی درساحل مکسر، گردنه عشاق و ساحل تاب، جزیره مارو، منطقه ها جنگل حرا، خلیج نایبند و روستای هاله گنجانده شده است. اگر هزینه پرواز از سوی آژانس برگزارکننده پرداخت گردد مبلغ این تور به ازای هر نفر 12 میلیون و 400 هزار تومان خواهد بود.

قشم، هرمز و هنگام جزو پرطرفدارترین جزیره های جنوب برای گردشگری هستند. از این روست که اغلب آژانس ها به این مقاصد تورهایی تعریف نموده اند. یکی از این تورهای چهار روزه که در آنها خدماتی مانند بازدید از جزیره و سواحل زیبای قشم، منطقه حفاظت شده جنگل حرا (مانگرو) و پرنده های بومی و مهاجر، معماری بومی بندر بادگیرها؛ لافت، چاه های تل آو(طلا)، دره ستاره ها(ستاره افدیده)، تنگه چاهکوه، جزیره هنگام و جزیره رنگ ها؛ هرمز، الهه نمک، جویبار رنگ ها، و دره مجسمه ها گنجانده شده ، برای هر نفر 8میلیون و 270 هزار تومان هزینه دارد، البته مبلغ پرواز در این تور جداگانه محاسبه می گردد و اقامت آن در خانه های بوم گردی است. همین تور با هزینه پرواز 16 میلیون و 480 هزار تومان به ازای هر نفر است و با حذف یکی از مقاصد یعنی جزیره هنگام با در نظر گرفتن هزینه پرواز به وسیله تور به 14 میلیون و 755 هزار تومان می رسد.

تورهای کویرگردی اغلب مربوط به استان اصفهان است. در یکی از این تورهای سه و نیم روزه خدماتی مانند گشت زنی در روستای خور، مصر و نخلستان های روستای گرمه، تماشا کردن از چشمه دکتر فیش، آبشار آهکی پتاس، کویر طبقه، شب نشینی در کنار آتش و مراسم ویژه یلدا شامل پذیرایی و موسیقی زنده، شتر سواری، سافاری به گردشگران شرکت کننده عرضه می گردد. هزینه این تور به ازای هر نفر4 میلیون و 380 هزار تومان است.

تورهای دو روزه بخش دیگری از تورهای کویرگردی در استان اصفهان هستند. هزینه یکی از آنها 3 میلیون و 480 هزار تومان به ازای هر نفر است و در آن خدماتی مانند تماشا کردن از شهر زیرزمینی نوش آباد، معروف به شهر اویی در آران و بیدگل، گشت وگذار در کویر سیازگه و پیاده روی روی رمل های کویری، تماشای غروب آفتاب گنجانده شده است. چنانچه گردشگر با ماشین شخصی سفر کند آنگاه این هزینه به 2 میلیون و 750 هزار تومان می رسد. کویر لوت در کرمان بسیار شناخته شده و حتی جزو میراث طبیعی جهانی در یونسکو ثبت شده است. در توری به این مقصد گشت زنی در شهداد، بازدید از دریاچه رودشور، راهپیمایی میان کلوت ها و تماشا نبکاها، ملاقات از مقبره شاه نعمت الله ولی و باغ شازده ماهان، اقامتگاه بوم گردی و حمل ونقل با پرواز و قطار تعریف شده است. این تور چهار و نیم روزه 5میلیون و 760 هزار تومان هزینه دارد.

منبع: دنیای سفر

به "تور خانوادگی به سواحل جنوب؛ چند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور خانوادگی به سواحل جنوب؛ چند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید